top of page

2017 ve 2018 yılları için, yılın veritabanı seçilen PostgreSQL in popülerliği ve kıymeti gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Dev bir topluluğa sahip olan PostgreSQL’ e destek veren birçok kişi ve kurumlar yeni eklentiler ve yeni araçlar ile Postgresql'e yeni yıldızlar eklemeye devam ediyor. Yakın zamanda, diğer veritabanlarıyla kıyaslanan tüm ihtiyaçlar, PostgreSQL tarafında daha gelişmiş seçeneklerle karşılığını bulacak gibi gözüküyor.

Uzun yıllardır, birçok kamu kurumu ve özel kurumlara PostgreSQL desteği veren BiSoft ekibi olarak, PostgreSQL ‘in hem ülkemizde hem de dünyada yaygınlaşmasını, verimliliğinin artırılmasını önemsiyoruz. Süregelen PostgreSQL yönetim tecrübelerimiz ile , gördüğümüz ihtiyaçlar doğrultusunda, şu an için gelişmiş auto failover ve auditing ihtiyaçlarını

karşılamak üzere geliştirdiğimiz yazılımımızı duyurmanın heyecanını yaşıyoruz.

BFM Logo-01 (1).png

BFM BİLEŞENLER

Untitled-2.png

MiniPG Agent

MiniPG bir dummy PostgreSQL servisidir. PostgreSQL gibi davranmaktadır.

 

PostgreSQL sunucularında konumlandırılmakta ve BFM Watcher ın bu sunucular üzerinde yönetimsel komutlar çalıştırmasını sağlamaktadır. MiniPG ile sunucular arasında herhangi bir SSH bağlantısına ihtiyaç duyulmamaktadır..

BFM Watcher Agent

BFM Watcher BFM clsterında yer alan veritabanı sunucularını izlemekte ve master sunucunun erişilemez olduğu durumlarda uygun standby sunucuyu yeni master olarak tayin etmektedir.

BIOXY Agent

BFM proxy'e dayalı bir HA çözümüdür. Çözümün proxy agent'ı ise BIOXY'dir.

BIOXY son kullanıcı isteklerinin karşılandığı ilk noktadır. Son kullanıcılar, veritabanı sunucularının IP'sine değil BIOXY sunucusuna istekte bulunmaktadırlar. Bu durum veritabanı kümesinde oluşabilecek herhangi bir master fail durumunda ya da switchover durumunda son kullanıcının IP değişikliğinden etkilenmemesini sağlamaktadır.

 

BIOXY Agent ile farklı coğrafyalardaki sunucular arasında gerçekleşebilecek olan master standby değişiminde, son kullanıcının bu değişimden etkilenmeden yoluna devam etmesi sağlamaktadır. Farklı domainlerde yer alan sunucular arası failover sorun olmaktan çıkarılmıştır.

BFM Veri Tabanı Sunucu Kümesi

BFMSunucuKumesi.png
BoubyanBankLogo_Dişi.png
Qatar Hamad Medical Corporation.png
bottom of page